BU SİTE RESMİ BİR WEBSİTESİ DEĞİLDİR

Altyapıda büyük operasyon açıklandı

Antalyaspor’da Sportif Direktör Ali Rıza Yılmaz, takımın küme düşmesiyle birlikte kulübün genel anlamda gelir kaybı yaşadığını, bu sebeple yönetim kurulu kararı ile yeni dönemde personel sayısı ve alt yapı teknik kadrosunda zorunlu daralmaya gidileceğini, konuyla ilgili görüşlerini raporla yönetime sunacağını söyledi.

ÇALIŞAN SAYISI 23’E DÜŞÜRÜLDÜ
Kulüpte görev yapan herkesin kulüp menfaatlerini düşünmek ve korumak zorunda olduğunu belirten Yılmaz “Hem kulübün işlerini kolaylaştırmak hem de iç bünye ve alt yapı olaylarını çözüp düzene sokmak için radikal kararlar almak gerekiyordu. Altyapı da bana bağlı. Yeniden bir yapılanma içerisindeyiz. Antalyaspor bu sene 1. Lig’e düştü ve ciddi oranda gelir kaybı başladı. Yönetimin aldığı karar doğrultusunda zorunlu olarak daralmaya gidildi. Çalışanların sayısı 23’e düşürüldü. Altyapının başına dahi ciddi anlamda birini getirmedik” dedi.

ALTYAPI TAM BİR FİYASKO
Yılmaz, “Üzülerek ifade etmek isterim ki geçmişte teknik ekibe çok ciddi yatırımlar yapılmış ancak yukarıya 1 tane bile çıkan futbolcu olmamış. Dünü konuşmak doğru değil. Benim hedeflerim var. Çok ciddi rakamlar olmadan altyapıya güzel bir çalışma ortamı sunmak, buna çözüm bulmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Antalyaspor geçiş süreci yaşıyor” diye konuştu.

PİLOT TAKIMA GEREK YOK
Sportif Direktör Yılmaz, “Altyapıda görev alan antrenörler hem kulüpte, hem de okullarda futbolcu tarama görevini de yapacak. Bu nedenle pilot takıma fazla gerek olmadığını düşünüyorum. Bayramdan sonra seçilmiş 50-60 kadar futbolcu, tüm antrenörlerin katılımıyla tekrar taramadan geçirilecek. Kadromuzda bu sene oynamayacak oyuncuları Manavgat ve Kemer gibi 3. Lig kulüplerimize vermek istiyoruz” dedi.

YENİ YAPILANMADA GÖREV ALAN İSİMLER
GENÇLİK Geliştirme Sorumlusu Dursun Küçükkurt
U-21 Osman Akyol
U-19 Mustafa Yılmaz, Aşkın Ayaz
U-17 Emin Pehlivanlar
U-16 Sedat Öztokmak
U-15 Süleyman Tokgöz
U-14 Cihat Güller
U-13 Barış Çakır
KALECİ Antrenörü Cevdet Bilgin ve Cihat Susever
MALZEMECİ Mustafa Karadayı, Ali Ormancı, Metin Özer
MASÖR Nuri Arslan, Behçet Yılmaz, İbrahim Serban
FUTBOL OKULLARI SORUMLUSU Mehmet Akdülger
SEKRETERYA Sevcan Yaman ŞOFÖR Zafer

(Sabah Akdeniz)

  1. mert07

    hadi ya bızde yedik ..bu kulubu kim bu hale getirdi ekonomik olarak kim çökertti ????!! bıde pişkin pişkin söledikleri laflara bakın hele..bazı hocaları çıkadık yerıne kendı adamlarımız aldık demıyorlarda ..ya hadi herkesi gecin son 2/3 senedir takımını sürekli olarak turkiye şampiyonasına götüren yılların nejdet hocasını niye çıkardınız eğer kriteriniz başarıysa ..bırakın bu işleri . zorunlu daralma yapılcaksa maaşlarınızdan yapın beyler aldığınız binleri kısın biraz ama nerdeee … sizinle yıne kume düşecez yazık…..

Yorum Gönder

*