Antalyaspor, Gencer’e çok şey kazandırdı

İyisiyle kötüsüyle Gültekin Gencer Antalyaspor’da 3 sezon başkanlık yaptı.

Bu süre zarfında kırmızı beyazlı ekip küme düştü, Süper Lig sevinci yaşadı.

Yıldız futbolcu Samuel Eto’o’yu getirerek Antalyaspor’un adını Avrupa ve dünyada duyurdu.

Geride bıraktığımız sezonda ligde ‘büyük’ olarak adlandırılan takımlara kök söktürdü, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı. Antalyaspor’u maddi konular dışında iyi bir yerde de bıraktı. İşte tüm bunlar için camianın bir parçası olarak Başkan Gültekin Gencer’e daha önce teşekkür ettim. Yine ediyorum.

Ancak Antalyaspor’un da Gencer’e çok şey kazandırdığını unutmamalıyız.

Kırmızı beyazlı takımın sayesinde Samuel Eto’o ile tanıştı. Yine Eto’o sayesinde dünya futbolunun önemli isimleri ile bir araya geldi. Dev futbol organizasyonlarında boy gösterdi. Antalyaspor’un başkanlık koltuğunda oturduğu için Futbol Federasyonu’nun davetlisi olarak Fransa’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda boy gösterdi.

Tüm bunlar parayla-pulla olacak şeyler değil. Herkese da nasip olmaz.

Gelelim, Gencer’in kongre kararı aldıktan sonraki tutumuna.

Açık konuşmak gerekirse tepki çeken hareketlerde bulunuyor.

Yeni yönetimi beklemeden bazı transfer görüşmelerinde bulunması etik değil.

Yine bazı futbolcuların sözleşmelerinin uzatılması, menajer Metin Korkmaz aracılığıyla bazı kulüplerle dirsek temasına geçmesi tepki çeken hareketler. Son olarak ise Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile aynı fotoğraf karesinde bulunması ve bir sarı kırmızılı taraftara, “Biz gitmeden Eto’o’yu Galatasaray’a verdik” ifadeleri hiç şık olmadı.

Bu durumdan mevcut yönetimin de rahatsız olduğu görülüyor. Asbaşkan Hasan Ali Ceylan, Eto’o’nun Galatasaray’a verildiği yönünde medyada yer alan haberler üzerine görüştüğü Başkan Gültekin Gencer’in, kendisine “Öyle bir şey yok” dediğini açıkladı. Açıklamaya bakar mısınız? Net bir dille ‘Yok böyle bir şey” demiyor, diyemiyor. Başkan Gencer’in ‘Öyle bir şey yok’ dediğini ifade ediyor. Yani emin değil. Yani Gencer’e güvenmiyor. Yeni herkes gibi ciddi şüpheleri var.

Uzun lafın kısası yazımın girişinde de belirttiğim gibi, Gültekin Gencer Antalyaspor’da iyi kötü başkanlık yaptı. Gitmesi gerekiyordu ve gidiyor. Giderken iyi anılmak istiyorsa son günlerdeki söylentileri tersine çevirmek zorunda. Aksi halde…

Şifa Çiçek / Akdeniz Manşet

 1. Forza Akrep

  Başkanı olduğu takımı bile bile düşüren başka bir başkan var mıdır acaba?
  Hemde yıldızlar takımı diyebileceğimiz bir kadroyla.
  Üstüne üstlük ZTK’da yarı finalin rövanş maçına kendi sahanda avantajlı olarak çıkmana rağmen döndürdüğün dolaplar yüzünden kupa finalinden de olmuştuk.
  Bunun verdiği zararı Antalyaspor’umuza kimse vermemiştir şimdiye kadar.
  Bu saatten sonra adı bile anılmamalı bunun.

 2. MUSTAFA TALHA SÜTCÜ

  Su 30 haziran bi an önce gelsin…

 3. Mehmet ozer

  Antalyaspor’a katkı koysun diye getirilen G.Gencer,Antalyaspor markasını iyi kullandı.Yani ava giderken avlandık,b bitmiş tükenmiş adama can suyu olduk.Misyonsuz vizyonsuz bu adam içinagir bedeller ödendi.Antalyaspor da geçirdiğigunleri yok saydı.H er şey burnundan gelsin.

 4. osman yaka

  Şifa bey gardaşım.Her zaman olduğun gibi yine suya sabuna bulaşmadan kıyısından köşesinden dokunmuşsun konuya.Geçenlerde çıkan bi habere baktım aynı zaman da Antalyaspor Kulüp derneği üyesiymişsin.Yav adama biraz tutarlı olur ya.Bu kadarmı incitmeden yazılır bu konular.Kulübümüzü iflasın eşiğine getirdi bu uğursuz.Bir sene daha kalsaydı 250-300 milyon TL borçla bırakacaktı.Bu borçları kime yıkacaktı.Kulüp kapanmanın eşiğinden döndü.Niye hep “ne şiş yansın ne kebap” zihniyetli yazıyosun arkadaşım sen.Sööle bakiim.Hımm.

Yorum Gönder

*