BU SİTE RESMİ BİR WEBSİTESİ DEĞİLDİR

Antalyaspor Vakfı’ndan FLAŞ açıklama

Antalyaspor A.Ş’nin hissedarları ve mevcut tesislerin sahibi olan Antalyaspor Vakfı yaptığı yazılı açıklama geçen sezonu ve kırmızı-beyazlı kulübün geleceğini değerlendirdi.

Açıklamanın satır aralarında önemli ve kimi zaman sert mesajların yer aldığı görüldü.

Altı sezondur Süper Lig’de mücadele ederek Antalya şehrini en üst düzeyde temsil eden Antalyaspor Futbol takımının küme düşmesinden dolayı tüm camiamıza geçmiş olsun diler, geçen sezondan gerekli derslerin çıkarmasını umut ederiz.

Bilindiği üzere Antalyaspor Vakfı, Antalyaspor A.Ş hisselerinin %36.58 oranına sahiptir. Antalyaspor’un bir parçası olarak görev almaktan gurur duymakla ile birlikte bizim asli görevimizin, hali hazırdaki tesislerin ve taşınmaz mal varlığını idame ettirmek olduğunu belirtmek isteriz.

Vakıf olarak en büyük sorumluluğumuzdan biride geçmişten gelen ecrimisil borçlarını ödemektir. Biten ve devam eden dava sonuçlarına göre borçlarımızı ödeyecek mali tasarrufları yapmaktayız.

Önemle ve üzerine basarak ifade etmek isteriz ki Antalyaspor Vakfı’nın, Antalyaspor A.Ş’yi olağan üstü kongreye çağırmak dışında herhangi bir yaptırım gücü yoktur. Antalyaspor A.Ş’de tüm icraat, sportif ve idari sorumluluk seçilmiş yönetimlere aittir.

Antalyaspor A.Ş’de geçmiş yıllarda görev alan arkadaşlarımızın da yer aldığı Antalyaspor Vakfı olarak, geçen sezon başında yapılan kongreden hemen sonrası tecrübelerimizi aktararak bir kereye mahsus sportif ve idari tavsiyelerde bulunmuş olmakla beraber bu tavsiyelerimiz maalesef değerlendirilememiştir.

Özellikle Antalyaspor’un altyapısı, kulübün geleceğine yönelik programlar, 50. Yıl’da sportif başarı sağlanması yönelik adımlar, futbolcu izleme komitesinin gelişimi, takım planlaması gibi bir çok konuda bilgi ve tecrübeye sahip olan Sedat Karabük‘ün görevine devam etmesi önerimiz, Antalyaspor A.Ş tarafından uygun bulunmamıştır.

Kongre sonrası yaptığımız bu öneriler dışında Antalyaspor A.Ş’de yönettim kurulunun görev dağılımının belirlenmesiyle birlikte ne sezon başında ne de devre arasında teknik heyetlerin belirlenmesi, gelen ve giden futbolcuların transferleri, idari yapılanma gibi konularda menajerler-futbolcular, camia içi ve dışı  vb. gibi kesimlerden gelen isteklere rağmen kesinlikle müdahil olmadığımızı belirtmek isteriz.

Antalyaspor’da görev verilecek kişilerin geçmişi ve gelecek hedefleri araştırılmalı, zamanlaması doğru yapılmalıdır. Antalyaspor’da güvenilir, dürüst, dinamik, vizyon sahibi ve herşeyden önemlisi kulüp menfaatlerini düşünen isimlerin tıpkı Mehmet Özdilek döneminde olduğu gibi istikrarlı şekilde tekrar görev alması geçen sezon yaşananlardan sonra bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Hasan Akıncıoğlu döneminde Antalyaspor A.Ş mali planlaması ligde kalıcı olup, ekonomik olarak düzlüğe çıkmak olarak yapılmış ve bunda başarı sağlanarak UEFA lisansı alınmıştır. 28 Mayıs 2013 tarihinde o dönemki yönetim görevini bırakacağının açıklamasının ardından 14 Haziran’da Antalyaspor A.Ş’nin  kongresi yapılmıştır.

Kongre öncesinde Mehmet Özdilek hocamız sözleşmesi olmasına rağmen herhangi bir ücret talep etmeden görevini bırakarak yeni gelecek yönetimin önünü açmış ve duyarlı bir davranış sergilemiştir. Ancak geçen sezon yaşadığımız sportif başarısızlığa rağmen görev almadıkları sürelerin bile paralarını isteyen bir teknik heyet ile çalışıldığını hatırlatmak isteriz.

14 Haziran 2013 tarihinde yapılan kongrede yarışan listelerde sadece kurumsal hisse oranlarında değil bireysel oylar doğrultusunda da çoğunluk mevcut yönetim lehine çıkmıştır. Kongrede sadece başkan adayları değil yönetim listelerindeki isimlerinde hissedarların tercihleri için önemli olmuştur.

Ancak göreve gelen yönetimden ziyade Antalyaspor A.Ş başkanı idari görevinin yanı sıra medya ve kamuoyu önünde sportif konulara çok müdahil olması takımın kimyasını bozduğu görülmüş ve maalesef bu duruma yönetim tarafından çözüm getirilememiştir.

Yine de sportif başarısızlığa rağmen kulüp için zamanlarını ve maddi olanaklarını sunan geçmiş yönetime teşekkür ederiz.

Antalyaspor küme düştükten sonra yapılan genel kurulda ise kongre öncesinde alternatif bir liste çıkıp, projeler sunmadığı için geçen yılın devamı sayılabilecek yönetimin seçilmesi zarureti doğmuştur.

Küme düşmenin getirdiği sorunlardan dolayı ekonomik olarak sıkıntılı bir döneme girilmişken geçen sezona göre bazı değişikliklerle yenilenen yönetimde görev alan isimlere fedakarlığından dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca kongre günü son anda yönetime talip olan genç arkadaşlarımızın heyecanına ve kulübün sahipsiz kalmayacağını gösterdikleri için teşekkür ederiz.

Antalyaspor Futbol takımının küme düşmesi her ne kadar hazin ise de Döşemealtı’na yapılacak yeni tesisler ve 100. Yıl’a yapılan yeni stadın bitmesi düşünülerek kısa, orta ve uzun vadeli planlamalar ile Antalyaspor yeniden Süper Lig’de yer alacak güce ulaşacağına inanıyoruz.

Döşemealtı tesislerindeki son pürüzleri gideren Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’e teşekkür ederiz. Döşemealtı’nda Antalyaspor’a Avrupa standartlarında bir tesisi kısa zamanda tamamlayacak olan Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Menderes Türel’e şimdiden çok teşekkür ederiz.

Antalyaspor’un marjinal taraftarla ve gruplarla başarıya ulaşması mümkün olmayacağı geçen sezonlarda yaşananlarla ortaya çıkmıştır. Hem tribünde, hem normal yaşamlarında hem de sosyal medyada Antalyaspor’un kulüp menfaatlerini düşünen taraftar gruplarına ve seyirciye ihtiyaç vardır. Bunun içinde geçmiş yıllarda yapılan Antalya merkez ve tüm ilçelerde yer alan ilk ve orta okullarda Antalyaspor’un tanıtımı, paneller ve küçük öğrencilerin maçlarda yer alması projesi tekrar hayata geçirilmeli, daha farklı projelerde geliştirilmelidir.

Diğer yandan Antalyaspor Kulübü Derneği çatısı altında olan, Antalyaspor Hentbol takımının geçtiğimiz sezonu tüm zorluklara rağmen başarı ile tamamlamasından dolayı tebrik eder, önümüzdeki sezon içinde başarılar dileriz. Basketbol takımımızın altyapıdaki çalışmalarından dolayı tebrik ederiz. Bitecek olan 10 bin kişilik yeni salondan elde edilecek gelirle ile de salon sporlarında hem hentbolda hem de basketbolda daha büyük sportif başarıların sağlanacağından eminiz. Tüm imkansızlıklara rağmen Antalyaspor ismini en üst düzeyde temsil eden Antalyaspor Su Topu takımına da teşekkür eder, Antalya ilçe belediyelerinin yaptıkları havuzlar ile en kısa zamanda tekrar Süper Lig’de yer almalarını temenni ederiz.

Antalyaspor Vakfı olarak , Antalyaspor A.Ş’nin altyapısında olan eğitiminde başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerine burs vererek maddi desteğimizi devam ettirdiğimizi hatırlatır, yıllık 1000 TL gibi cüzi bir rakam ile Antalyasporlu çocuklarımıza burs desteği verebilirsiniz. Burs vermek isteyen hayırsever iş adamlarımızın ve şirketlerimizin 02422370881 numaralı telefondan Ayça hanım ile temasa geçmelerini rica ederiz.

ANTALYASPOR VAKFI YÖNETİM KURULU

 1. Abdullah Kose

  BU AÇIKLAMANIN TÜRKÇEMİZDEKİ KARŞILIĞI ” TİMSAH GÖZYAŞLARI DÖKMEKTİR”. KÜLÜBÜMÜZÜN BUGÜNKÜ KÖTÜ DURUMA DÜŞEMESİNDE EN BÜYÜK SUÇLU DERNEKTİR VE SUÇA BİR O KADARDA İŞTİRAK EDEN VAKIFTIR.SİZLER ACABA ORAYA FİNİKE PORTAKALIMI TOPLAMAYA GİTTİNİZ.SİZE YAKIŞANI İSE BİRLİK OLUP GÜÇLÜ BİR YÖNETİM OLUŞTURMAK İDİ. BÜTÜN ŞEHİR SİZİNLE OLURDU VE TAM DESTEK SAĞLARDI.AMA ŞUNU DA SÖYLEMEK LAZIM KİMİNİZ BABASINDAN KİMİNİZ ABİLERİNİZDEN İZİN ALAMADINIZ.BUNUN İÇİN ŞİMDİ SÖZ SÖYLEME HAKKINA SAHİP DEĞİLSİNİZ.SON GENEL KURULDA OYNANAN MİZASENDE 2 SINIF FİGURAN GİBİ SAHNEDE YER ALDINIZ.EN ÖNDE OLMASI GEREKENLER ARKADA ÇAY OCAĞININ ORADA SAKLANDILAR ARAYA.
  DÖŞEMEALTI TESİSLERİ İLE İLGİLİ DE GEÇEN 5 SENE SÜRESİNCE NİYE GEREKLİ İŞLEMLER İVEDİ HALLEDİLMEDİ.DÖNEMİN YEREL YETKİLİLERİ İLE SORUN ÇÖZÜLMEDİ.ŞİMDİ HERŞEY YOLUNA GİRİNCE BİRİLERİ NEMALANMAK İSTİYOR.ALDIĞI YENİ GÖREVİ GİBİ.AYRICA VAKTİ ZAMANINDA YÖNETİMLERDE GÖREV ALANLAR KÖŞELERİ KAPTILAR.BUGÜN ORTALIKLARDA GÖRÜNMÜYORLAR.
  BU TESİSLER İÇİN SADECE BİR KİŞİYE TEŞEKKÜR EDİLMELİ O DA ŞAHSİ GAYRETLERİ İLE BU İŞİ ÇÖZEN MENDERE TÜREL BAŞKANA.
  ANTALYASPORU YAKINDAN TAKİP EDENLER BİLİRLER;SÜLEYMAN TURHAN VE ARKADAŞLARININ BU KONULAR ÜZERİNDE GEREĞİNDE FAZLA ÇABA SARF ETTİĞİNİ . HER PLATFORMDA BU KONULAR ÜZERİNDE KONUŞURLAR KEŞKE HERKES ONLAR GİBİ GEREKLİ ÇABAYI SARFETSEYDİ.KONUŞMALARINI DİKKATE ALINSAYDI.

 2. Onur Öz

  Çok geç olmadan,vakıf ve dernek bizi bu başkadan kurtarmalı,1 senede bütün dengeler alt üst oldu,bu sene de böyle giderse,bir daha düşeriz

 3. Portakal Suyu

  tribün gruplarının , derneklerin ve yukarıda arkadaşın söylediği isimlerin sessiz kaldığı bir dönemde bu açıklamaya ihtiyaç vardı.

  hasan akıncıoğlu ve mehmet özdilek i hatta sedat karabük e sallayan kişiler, bu isimlerin gitmesine neden olanlar şimdi hiç birşey yokmuş gibi davranmaları abdullah köse ve onun bahsettiği insanlardır.

  şimdide yeni tesisten kendilerine pay çıkarıyorlar. siz önce bu takımın bu hale gelmesinin bedelini ödeyin efendiler. gültekin gencer göreve gelirken göbek atıyordunuz!

 4. Kemal AK

  tribüncülerin, amigoların eski kişilerin şu andaki yönetimi eleştiriyor gibi görünüp desteklemesi veya şu andaki yönetimi eleştirmeyip derneğe vakıf a sallamalarının nedeni şehrin dört bir yanına asılan bayraklar olabilir mi?

  Hayırlı işler diyelim mi ?

 5. sezar07

  yOLUNDA A,Ş HER kesim bir ucundan yakalamış yemeyen keriz.

 6. dosemealtias

  Abdullah Köse sen ya bilmeden yazıyorsun yada bildigini zanederek sallıyorsun!! Birincisı Mehmet Özdilek gitsin ayrıca Sedat Karabük hakkında konuşanlarda senin üçkapılarda konuşan Süleyman Turan Abinler.Hasan AKINCIOĞLU nuda küstüren bu zihniyet. Ayrıca DÖŞEMAALTINA gelince niye birönceki BELEDIYE BAŞKANI. tek parseli ikiye böldü? Ve oyalıyarak parselin birini son mecliste tahsis etmeye kalkıştı.Ancak YENI BELEDIYE BAŞKANI TURGAY GENÇ kısa zamandabu işi çözdü .Bu tahsis olmadan Bakanlıktan hazine arazisinin tahsisinin olması imkansız bunuda bilmiyorsan öğren,Geçen BEŞ YILDA BU İŞLER NIYE ÇÖZÜLMEMIŞ ANLADINMI? Bu işler sağda solda konuşmayla olmuyor!!!!! Icrata bakacaksın şimdi MENDERES TÜREL ‘E iş düşüyor hazine arazisin tahsisi ve tesisin yapımı.O da bunun sözünü verdi zaten. Seni kahramanlarınla başbaşa bırakıyorum . Ama ANTALYASPOR BÜTÜN ANTALYANIN unutmayın!!!
  Not: Ali Yılmaz ın bu açıklamasıda zamanlama olarak yanlış genel kuruldan hemen sonra 700 bin (milyar ) vergiyide beğenmediğimiz bu Başkan ve yönetim ödedi .Bu vergide Geçmiş yilların vergisiydı.Hariçten gazel okumak güzel

 7. Abdullah Kose

  dosemealtias ; İLK ÖNCE GERÇEK KİMLĞİNİZLE VE FOTOGRAFINIZLA YAZINIZI YAZINDA KİM OLDUĞUNUZU BİR ÖĞRENELİM.BÖYLE SANAL SANAL TAKILMAYIN LÜTFEN. ONDAN SONRA YAZINIZA GEREKLİ CEVABI VERİRİZ.BİZİM KİMSEDEN KORKUMUZ YOK. BİZ GERÇEK ADIMIZLA VE FOTOGRAFIMIZLA YAZIYORUZ.KAÇAK GÜREŞMİYORUZ VE BAŞKASININ KILICINI SALLAMIYORUZ.LÜTFEN SİZDE GERÇEK ADINIZLA VE RESMİNİZLE YAZMAYA DAVET EDİYORUM.AYRCIA HERKES NEYİN NE OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYOR VE KÜLÜP DEN DE NASIL NEMALANDIĞINIDA..

 8. Pingback: Gültekin Gencer, polemik yaşamak için mücadele ediyor | Antalyaspor Haber Merkezi

Yorum Gönder

*