BU SİTE RESMİ BİR WEBSİTESİ DEĞİLDİR

Antalyaspor’da menajer vurgunu!

Bizim bu futbol mecrası, taklacı menajerler için adeta fındık fıstık… Çıtır çıtır yiyorlar. Biraz hava… Bolca şişirme. Biraz da pişirme. Gelsin paralar.

Yeter ki uyum sağlayacak bir kulüp yöneticisi bulsunlar.

Yorum yapmadan anlatmak istiyorum.

Kulübümüzün adı Antalyaspor. Belirteyim. Antalyaspor’un 2013 ile 2016 yılları arasında menajerlere ödediği toplam ücret günümüzün parasıyla 25 milyon lira… Evet… Menajerlere ödenen ücret… Günümüzün parasıyla… 25 milyon lira.

Dönen… Döndürülen… Ve de fütursuzca indirilen paranın büyüklüğüne bakar mısınız!

Antalyaspor’da hangi futbolcuya ne ödenmiş, hangi menajere ne verilmiş, hepsini tek tek yazabilirim.

İzninizle… Guilherme Milhomem Gusmao’dan başlayayım. 2 yıl önce transfer edildi. Bu futbolcunun cebine giren toplam para 1 milyon 56 bin lira. Peki, menajerlere ödenen para ne? 2 milyon 227 bin lira. Şaka gibi… Ne şakası, korkunç! Korkunç ötesi… Menajerlere ödenen para, futbolcuya ödenen paranın 2 katından bile fazla. Detaya da gireyim. Brazil Sport adlı menajerlik firmasına 1 milyon 216 bin lira… El Reda Menagement firmasına da 1 milyon 11 bin lira ödenmiş gözüküyor.

İnsaf… Dünyanın neresinde görülmüş acaba böyle bir cambazlık!

Yeryüzündeki en gaddar menajerlerin bile yüzde 10 oranında komisyon aldığı bir mecrada… Ortada yüzde 210 oranında bir şey var… İnsan ne diyeceğini de bilemiyor. Bu iş artık komisyon almaktan ve vermekten çıkmış, başka kapsamlar içine girmiş!

Devam edeyim. Ramon Motta… Bu futbolcunun cebine giren toplam para 933 bin lira… Peki bu futbolcu için menajerlere ödenmiş gözüken para ne? Toplam 1 milyon 686 bin lira… Motta’ya verilen paranın neredeyse 2 katı. Hangi menajerlere mi ödenmiş bu 1 milyon 686 bin lira? 708 bin lirası Coach Sport Menagement firmasına… 978 bin lirası da Mec Menagement firmasına.

Sırada kim var? Ondrej Celustka… Bu oyuncunun cebine giren toplam para 1 milyon 535 bin lira… Peki, menajere verilen para ne? 1 milyon 364 bin lira… Futbolcunun aldığı parayla menajere ödenen ücret neredeyse aynı! Hangi menajerlik firması mı bu? BESD Sport Menagement.

Elimde onlarca vaka var. Ama ne yazık ki bana ayrılan bölüm bu kadar.

Birilerine haksızlık yapmamak adına belirtmem gerekiyor. Antalyaspor’da söz konusu süreçte yani 2013 ile 2016 yılları arasında kulüp başkanlığı koltuğunda Gültekin Gencer oturdu. Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı ise Nafiz Tanır idi.

Şimdi soruyorum: Bu cambazlara kim müdahale edecek?


Atilla Türker / Haber Türk

 1. Eskilerden

  Hepsi doğrudur gültekin gencer cukkayı yaptı gitti.

 2. bsaglam

  MENAJER VE ORTAK YAPIM CAMBAZLAR KÖŞEYİ DÖNENLER TÜYÜ BİTMEMMİŞ YETİM HAKKI YİYENLER ALLAHINIZDAN BULUN YAZIKLAR OLSUN

 3. Mehmet Ali Çalkaya

  Nafız Tanır halen dernek başkanı olarak devam ediyor. yazıklar olsun bu camiaya.
  ayrıca nafız tanır ın kendisinde de utanma sıkılma yok.insanda birar gurur olur be adam

 4. Anıl

  Ah şu kongrede Ali Yılmaz’ı susturmaycaklardı

 5. Boss Gencer

  Göreceksiniz gencer 25 trilyonu cebinden ödeyecek haydi büyük başkan stadyum sponsorluğunu al 25 tirlyona sustur sana karşı olanları

 6. boransel77

  Bunlar dışında daha Ne bombalar var.Gerçeğin er yada geç her zaman ortay çıkmak gibi bir huyu vardır Gültekin Gencerde biraz haysiyet varsa bu şehri terk eder.Nafiz Tanırda biraz adamlık varsa görevini sessiz sedasız bırakır.Bu şehir bu adamlara artık ağır gelir.Tüm Türkiye’ye rezil oldular.

 7. Babadan Antalyasporlu

  Bu işlerin adı ; kepazelik,iğrençlik,rezillik,üç kağıtcılık, küstahlık, daha ağır ithamlarda bulunmaya benim terbiyem yetmiyor.Ve bu kişiler elini kolunu sallaya sallaya Antalya sokaklarında dolaşabiliyolar.Bu tip bir olay Avrupada yaşansa o kişiler hakkında yargı devreye girer , burada resmen organize bir dolandırıcılık var , haklarında yasal işlem yapılması gerek…

 8. ozzy

  Gültekinden kurtulduk ama Nafız Tanır hala pişkin pişkin utanmadan ortalıkta geziyor. Başkan bir şekilde bu adamdan da kurtulmalıdır. Bu kadar açık varken kesinlikle dava açılmalıdır.

 9. Babadan Antalyasporlu

  Ve herkesin bilmesi gerekir ki,Büyük Başkanımız Menderes Türel devreye girmeyip , Ali Şafak başkan gelmeseydi , şuan kulübümüz BATMIŞTI !!!!!

 10. Arda

  Bunların kara kutusu cem deda hala kulüpte görevde. Nafiz tanır görevde hoca lar ortada ama ses seda yok çok yazık antalyalilarin alın teri calinmistir

 11. AntalyaMT

  Haydi; kongre de kendini bilmezlikle Ali Yılmaz’ı susturmaya çalışan Arma düşmanları, çıkar sevdalıları bunları en iyi sizler bilirsiniz ! Er veya geç bu kulübün adının altından TEMİZLENECEKSİNİZ !!!

 12. mehmet

  2 bin liranın hayatını değiştireceği insanlar var tribünde. 30 yaşına gelmiş cebinde 50 lirası olmayanlar da var. bu yazılanlar insanı futboldan soğutuyor.

 13. oguz

  gültekin gencerle iş yapan herkesin klübden gönderilmesi gerekir.

 14. LU

  Nefis Tanımaz demiştim sana zamanında
  hala ordasın defol

 15. Canvet0403

  Kimse kusura bakmasın Nafiz tanır Gültekin gencer kadar Menderes türel de suçludur.3yıl boyunca bunlara siyasi irade nasıl göz yumdu.yoksa bu paraların bir kısmı siyasi iradeye mi aktı.neden Ali yılmaz susturuldu.neden alî şafak bey bu olayların üzerine gitmedi.çevir kazı yanmasın Kerizler uyanmasın.

 16. Yasin

  Yok mu bir tane savcı şu olaya bir el atsa

 17. Mert

  Nasıl oluyorda yargıya tasınamıyor bu işler herkes mi yolunda?? Gencer ve tanir yaziklar olsun..Serefsz evlatlari

 18. Barış Arıcı

  Toplum olarak yolsuzluklara bu kadar duyarlı olmamız ne kadar da sevindirici,umarım bu duyarlıklık her alanda ki yolsuzluklar,hırsızlıklar için geçerlidir…Antalyaspor un 1 kuruşu kimin cebine haksız olarak,yolsuzluk vb oyunlarla girdiyse Allah onları bildiği gibi yapsın kim bunları bilip susuyor ve yargıya taşımıyorsa da onun da onlardan farkı yoktur.
  Haydi sevgili Menderes Türel iş başına..!

 19. Ronaldoo

  Menderes başkan bunları bilip te susarsan en yakın seçimde sana oy yok benden en güvendiğim insansın sende susma artık bizim helal paramızı kim yediyse Allah ndan bulsunlar

 20. Dersimli

  Hala menderes Türel diyorlar ya ! Bunlar yaşanırken tek kelime etmeyen ve hala susan adamdan bahsediyorlar ! Emre akbabayi en az 10 milyon TL edecek adamı bedavaya alanyaya siyasi peşkeş çekenlerin başındaki adamı diyorlar !!!!!

 21. Platform07

  Hâlâ büyük başkan gültekin gencer diyen?

 22. Takil007

  O zaman ben size yasanmis bir olayi isim vermeden anlatayim. Soyle ki bir futbolcu Antalyaspor da yeterli forma sansi bulamiyor, vede takimdan ayrilacak. Normalde Antalyaspor bu oyuncudan 500-750 bin TL arasi bonservis alabilir. Oyuncuyu isteyen klupte bu rakami odemeyi kabul ediyor. Daha sonra buyuk baskan Gencer vede cok samimi oldugu menacer devreye giriyor, talip olan klube diyorlar ki, sen bu cocuga 750 vermeye razisin, gel sen sadece 400 ver. Onu da su sekilde, oyuncuyu bu klube bedavaya verdik diye gosteriyorlar, oyuncu yillik 500 alcak ise 900 alcak gibi yaziyorlar, oyuncu aldigi bu paranin 500 nu kendisine aliyor, 400 nu de baskana veriyor. Antalyaspor’un almasi gereken bonserviste boylece direkt baskan vede adaminin cebine giriyor. Hadi menacerlere verilen paralar resmi oldugu icin takibi yapilabiliyor ama bu sekilde cebe indirilen para takib dahi edilemiyor. Adam diyorki teklif yoktu, bedavaya verdik, ama aslinda para cebe indirildi, gecmis olsun Antalyaspor.

 23. tek ask antalyaspor

  ali yılmazı susturmaya çalışan ve üzerine yürüyen antalyaspor sevdalısı arkadaş kimdi acaba

 24. salih

  İşin tribün boyutuda var tabi, Kongrede Ali Yılmazın üzerine yürüyen güney kale arkasında muhteşem taraftar grubunun lideri

 25. Ayhan Hür

  Nafız Tanır bekleyin görün bir kaç güne kendi reklamını yapmak için pişmiş kelle gibi ortaya çıkar.insanda utanma olmayın bu tavırları normal. onurun ve gururun varsa istifa etsene be adam

 26. Mustafa Talha Sütcü

  Tribünler sessiz sedasız…

Yorum Gönder

*