Başkan Öztürk ve Samuel Eto’o

morais-safak-ozturk

Antalyaspor’da iki gündür gündem çok sıcak.

Önce başkan Ali Şafak Öztürk konuştu.

Samuel Eto’o’yu kastederek, “Kimse Antalyaspor’un üstünde olamaz, herkes haddini bilecek” dedi.

Ardından Eto’o, “Belki de bazıları ‘siyahi’ olduğum için saygı duymuyorlardır” diyerek bana göre anlamsız bir ifade kullandı.

Bu açıklamadan hemen sonra yönetim kurulu toplandı, yıldız futbolcuyu süresiz kadro dışı bıraktı.

Aslında Eto’o’nun kadro dışı kalacağının sinyalleri sabah verilmişti. Başkan Ali Şafak Öztürk, Konyaaltı Sanayici İşadamları Derneği’nin (KONYSİAD) kahvaltılı toplantısında bunu hissettirdi. Ancak ‘ırkçılık’ söylemi süreci hızlandırdı.

Yıllardır Antalyaspor’u takip eden bir gazeteci olarak kırmızı beyazlı camiada bugüne kadar ırkçılık yapıldığına tanık olmadım. Aksine siyahi futbolculara karşı bir sempati var. Fani Madida, Kona, Sergey buna örnek.

Gelelim Eto’o’nun tutumuna.

Antalyaspor’a geldiğinde herkes onu bağrına bastı. Kötü oynadığı maçlarda bile tribüne çağrıldı, kendisine sevgi gösterisinde bulunuldu. Kaptanlık pazubandını kolunda taşıdı. Yönetim ve teknik heyet onu ayrı tuttu. O da üzerine düşeni yaptı. Kısa sürede Antalyaspor’u benimsedi, kenti kabullendi. Sempatik hareketleriyle gönülleri fethetti. Kimseyi kırmadı, herkesle fotoğraf çektirdi. Attığı 20 golle kendisinden bekleneni fazlasıyla verdi. Ancak yönetimden habersiz Beşiktaş ile görüşmesi doğru bir davranış değildi. Yönetimi hiçe sayan bu hareketi elbette sorgulanacaktı. Antalyaspor yönetimi de bunu yaptı ve haklı olarak haklarını savundu. Futbol Federasyonu devreye girdi, hem Eto’o hem de Beşiktaş başkanı Fikret Orman Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi. Kısacası Eto’o Antalyaspor’a yanlış yaptı, hayal kırıklığı yarattı.

Yine de tüm bunlara rağmen gerekeni yapabilirdi. Geçen sezon olduğu gibi bu sezon yine Antalyaspor’un başarısı için ter akıtabilirdi. Maalesef bunu kendisinde göremedik. Sürekli bir isteksizlik, bir memnuniyetsizlik. Ligin 4. haftası geride kalmasına rağmen tatil havasından kurtulamadı. Bunun da bir bedeli elbet olmalıydı. Yönetim de haklı olarak bu faturayı kesti.

Buradan yönetime de birkaç kelam etmek isterim.

Üzülerek belirtmeliyim krizi iyi yönetemediler. Yönetemeyince hata yaptılar. Hata yaptıkça da sorunlar büyüdü ve bugünkü fotoğraf ortaya çıktı.

Kötü gidişin nedenlerini ortadan kaldırmak için Başkan Öztürk’ün son günlerde sık sık antrenmanları izlediğini görüyoruz. Bu doğal. Doğal olmayan ise futbolcular ile basının önünde toplantı yapması. Bu tür görüşmeler uluorta yapılmaz. Tesislerde toplantı salonu var. Futbolcuların soyunma odası var. Bir görüşme yapılacaksa basına kapalı buralarda yapılması gerekir. Bunu yapmadığınız zaman, “Başkan dişini gösterdi, başkan sahaya indi, başkan sesini yükseltti” gibi başlıklar gazeteleri süsler. Bu ise huzursuzluk olarak camiaya yansır. Huzursuzluk da panik yaratır. Sonrası malum…


Şifa Çiçek / Akdeniz Manşet

 1. 7canAS

  AZİZ YILDIRIM VARİ HAREKETLER BUNLAR BAŞKAN.

 2. Adalet bekçisi

  Şafak başkan gelmeden önce herşeyin bilinicindeydi her türlü finansal durumun farkındaydı hem Genceri indirip geldi hem de utanmadan gelsin elini taşın altına soksun dedi Gencere, ilkokul öğrencisi Şafak.

  Etooyu En başından beri istemedi ama vakıf organizasyonu var diye birşey diyemedi. Ve organizasyon patladıktan sonra hem kılıçları çekti hem de artistlik olsun diye taraftara yaranmak için etoo yu bizden kimse alamaz bedelini ödemek zorundalar dedi şov yaptı. Ama transferin son günü etooya gitmesi için para teklif etti.

  Bu ali şafak İki yüzlü yalancı beceriksiz bir adam. Yarın öbür gün Antalyaspor a birşey olduğunda bu adam ceketini alır çıkar ve locasında fb formasıyla maç izlemeye devam eder.

  Gencer e sahip çıkılsaydı getireceği oyuncularla şuan 4de 4 yapmıştı Antalyaspor hem şampiyonluğa oynuyordu hem de emin adımlarla Avrupaya doğru yol alıyordu. Yazık oldu menderes kişisel çıkarları yüzünden bu takımın yükselişine engel oldu ve olan bu güzide kulübe oldu.

  Menderes 3 kere Antalyasporun başına geçti 3ünde de büyük paralar getirmesine rağmen küme düştü takım borca battı. Bu iş parayla olmuyor bilgiyle tecrübeyle vizyonla ve yürekle oluyor. Siz hala yok hoca yok futbolcular deyin geçen seneden bu yana değişen tek şey başkan ve yönetimi ve sonuç ortada. Yönetemiyorlar çünkü bu iş konuşmakla olmuyor.

  Kim ne derse desin Antalyaspor tarihinin en görkemli en flaş ve en coşkulu dönemini Gencer döneminde yaşadı. Kombine ve forma satışları rekor kırdı pasolig satışlarında süper ligde ilk 6ya girdi. Gencer gittiğinden beri passolig satılmadı. Sevseniz de sevmeseniz de bu işi en iyi Gencer yaptı.

  Ronaldinho gelmesin diyenler reni horiç jevtovic gibi 3 tane yabancı alındı daha mı iyi oldu Ronaldinho dan? En azından o gelseydi Antalyaspor marka değerine değer katacak büyük sponsorluk anlaşmaları yapacak ve en önemlisi doldurmak için belediyeler ve valilikten destek istedikleri o stad ful olacaktı en az 25 30 bin kombine satılacaktı. Şehirdeki takımdaki o coşku kat be kat artacaktı. Geçen sene başlayan 2. Takımım Antalyaspor lafını tüm Türkiye de ve hatta ülke dışında da her gün daha fazla duymaya başlayacaktık.

  Menderes hem bu şehrin hem de Antalyaspor’un kaderiyle oynadı.

 3. Fluke

  Böyle giderse maalesef Başkan ve yönetimi gitmek zorunda kalacak. Hala eski Başkan ve yönetim ile uğraşıyorsun sebepsiz yere. Yanlış biçimde de olsa sen onları devirdin ve geldin. Mali durum kötü olduğu için devrildiler bunu biliyordun. Hala niye eski ile uğraşıyorsun ve saçmalıyorsun ? Etoo işi kötü miras ise , Morais iyi miras. Niye sürekli enkaz edebiyatı var ? Gültekin’in yanlışlarının olması seni kurtarmıyor Başkan zaten o yanlışlar olmasa senin adını bilen yoktu şehirde..adını öğrendik iyi hoş ama adını doğrular yaparak pekiştir artık, daha fazla hata yaparak değil

 4. ArenaAkrepleri

  Başkanın teknik heyet ve futbolcularla sahada toplantı yapması son derece doğru ve etkili bir harekettir. Bu kulübün nasıl yönetileceğine köşe yazanlar karar veremez. Antalyada köşe yazanlarında ben futboldan anladığına hiç inanmıyorum.Bence başkan Ali Şafak Öztürk de köşe yazanların futboldan çakmadığını çabuk fark etti. Başkan doğrusunu yapıyor. Sizler sadece doğru şeyler yapan bir başkana alışkın değilsiniz. Siz köşenizi yazıp yöneticileri parmağınızda oynatma heveslilerisiniz. Yalanmı???

 5. ArenaAkrepleri

  Kadro dışı bırakılması yönetimin takdiridir ama Eto’o’nun kendisiyle ilgili yazıp tutanlara karşı verdiği mücadelede yanındayım. Yakında her ey ortaya çıkacak. 30 bin euro meselesinden bahsediyorum. Bu konuşy bilen biliyor zaten.

Yorum Gönder

*