Bu takım küme düşmeye oynar

Osmanlıspor maçında 37. dakikada 10 kişi kaldığı halde maçı 0 – 0 bitirmeyi bilen Antalyaspor için, “Bu takım ilk 10’a girer” demiştik. Alanyaspor maçındaki Antalyaspor için, “Bu takım küme düşmeye oynar” diyoruz. Alanyaspor maçındaki Antalyaspor için bu bile söylenemez, bu takım bu oyunla ligi sonuncu bitirir. Antalyaspor’un tek şansı Jose Morais gibi kaliteli bir hocasının olması. Antalyaspor’u farklı yönleriyle etkileyen olumsuz faktörler öne geçmezse Jose Morais bu takıma bir şeyler yaptırabilir. Beyefendi kişiliğinden feragat edip hakem tarafından birkaç kez daha tribünlere postalanmazsa tabi.

BİLEĞİNİN HAKKIYLA
Alanyaspor maça lige yeni yükselmiş olmanın tedirginliği ve 4-1’lik Beşiktaş yenilgisinin şokuyla çıktı. Oyuna güvenli başlayan Antalyaspor’un 5. dakikada gelen golü Alanyaspor’daki tedirginliği paniğe dönüştürdü. Maçın ilk bölümündeki genel yargı, “Bu maç farka gider” şeklindeydi. Antalyasporlu oyuncular da, “Biz bu takımı üfürüğümüzle yeneriz” havasındaydı. Bu hava, Antalyalı oyuncuların koşarak değil de yürüyerek maç kazanma sevdası Alanyaspor’un Antalyaspor’a unutamayacağı bir ders vermesini getirdi. Sonuçta Alanyaspor, kimsenin itiraz edemeyeceği, hakem hatalarına filan bağlayamayacağı bir galibiyeti, bileğinin hakkıyla aldı.

ETO’O SAHADA YOKTU
Maçı İbrahim Akkaya ile birlikte izledik. İkinci yarı başlarken Akkaya’ya, “Hoca Makoun’u çıkarıp Emre Güral’ı almalı” dedim. “Eto’o da değişmeli” dedi Akkaya. Makoun ayağına gelen her topu ya kendi ayağına ya da Alanysporlu futbolcuların ayağına dolaştırıyordu. “Galiba kendini unutturuyor” dediğimiz Eto’o, meğerse yürümeye dahi mecali olmadığı için sahanın orasında burasında dolaşıyormuş. Öngördüğümüz değişiklikler yapıldı; ama ikinci yarının başında değil, 63. dakikada yapıldı.

TAKIMIN TEKNİK DİREKTÖRÜ KİM?
Takımı yöneten teknik direktörün saha kenarında olduğunu unutan Eto’o’nun sağa sola emirler yağdırması iyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışan futbolcuların ne yapacağını şaşırmasından başka bir sonuç üretmedi. Akkaya, tam da bu noktada Galatasaray’ın hocası Riekerink’in transfer toplantısındaki sözlerini hatırlattı: “Ben görevimden memnunum. Eto’o gelip benim yerime mi teknik direktörlük yapacak?”

STOPER SORUNU VAR
Sezon başlamadan, “Bu takıma en az iki stoper alınması gerekir” demiştik. İyi bir sağ bek olan Celustka’dan stoper yaratmanın mümkün olmayacağı ligin en kötü takımından yenilen iki saçma sapan kafa golü sonunda anlaşılmış olmalı. Yeni alınan Kenan Horic de belli ki bu iş için henüz uygun bir isim değil. Sezon başlamadan Eto’o sorunu çözülmeli, Eto’o sorununun çözümü radikal bir çözüm olmalı, yoksa Eto’o bu yıl çok baş ağrıtır” demiştik. Bu kehanetimizin gerçekleşmekte olduğunu görmek son derece üzücü.

BU FUTBOLDAN CACIK YAPILMAZ
Danilo’nun olmadığı bir orta sahadan yaratıcılık beklemek nafile. Osmanlıspor maçında olduğu gibi Alanyaspor maçında da sahada Bağdat Caddesi’nde dolaşır gibi dolaşan Mbilla’dan bir Süper Lig takımına golcü çıkmaz. Deniz Kadah’ı geçtiğimiz yıl Antalyaspor’a üç gol attığı için abartıp Antalyaspor’a transfer etmişiz. Oyunda olduğu dakikalarda verdiği intiba bundan başkası değil. Başkan Ali Şafak Öztürk’ün “çok iyi bir kanat oyuncusu” şeklindeki referansını saman alevi gibi yanıp sönen hareketleriyle Sırp Jevtoviç de geçersiz kıldı. Maçın sonlarına doğru “Serdar Özkan, Serdar Özkan” diye slogan atan Antalyaspor seyircisi Antalyaspor’un kanat bindirmelerine en hayırhah çözümü bulmuş olmalı.  Sonuç olarak, radikal kararlar verilmez, buna uygun önlemler alınmazsa, Alanyaspor maçındaki Antalyaspor’dan bir cacık olmaz.


Mustafa Koç / Antalya Körfez

 1. mehmet

  taraftar istediği kadar eleştirir, sen köşe yazarı olarak gaza gelip böyle başlık atarsan daha ilk haftadan, sana yuttururlar bunları.

  küme düşer veya düşmez, 18 takımın da düşme ihtimali var sonuçta. Ama sen daha ikinci haftadan böyle başlık atamazsın, her hafta kaypak kaypak başlık değiştiremezsin. Bu öyle 3ölü 5yaralı haberlerine benzemez.

 2. canvet0403

  CACIKLA FUTBOLUN NE ALAKASI VAR SEVGİLİ KÖŞE YAZARI ABİMİZ BİZE BİR ANLATSAN.
  CACIK MALUM SALATALIK YOĞURT SU SARMISAK NANEYLE YAPILAN TAKVİYE BİR GIDA.
  MADEM Kİ CACIĞI ANTALYASPORUN OYNADIĞI FUTBOLA BENZETTİN.
  BENDE SENİN YAZILARIN İÇİN BİR CACIĞA BENZEMEZ DİYEYİM.
  ANTALYASPORUN GEÇEN SENEDEN GELEN BELLİ BAŞLI BİR SORUNU VA.BU TAKIM ÜST ÜSTE İKİ MAÇI İYİ OYNAYAMIYOR.GEÇEN SENEDEN ÖRNEKLERİ VAR FENER GALİBİYETİ ESKİŞEHİR MAĞLUBİYETİ GALATASARAY MAĞLUBİYETİ OSMANLI MAĞLUBİYETİ.
  BUNU FUTBOLCULARIN MAÇ SEÇİP OYNAMA İSTEKLERİ VEYA İSTEKSİZLİKLERİNE BAĞLAMAK GEREKİR.
  TABİİ BURDA SORUNU ÇÖZECEK TEKNİK KADRO.
  TAMAMEN ETOO ÜZERİNE KURULMUŞ BİR OYUN ŞABLONU VAR.
  VE BU TAKIM GEÇEN SENEDEN FUTBOLCU DA KAYBETMEDİ.HATTA ÜZERİNE TAKVİYE YAPTI.
  DÜŞMEYE OYNAR DİYEN SPOR YAZARI…HADİ ORDANN

 3. selman07as

  Eger kenan horic yetersuz gorunuyorsa bu takima egemen gibi hava toplarina hakim bir oyuncu stoper alinmali yoksa bu tip yan toplardan ozellikle de duran toplardan her mac istisnasiz gol yeriz.diego desen hava topu zor aliyor celustka desen hic alamiyor.birde sag acik transferi yapilmali rennie icin erken konusuyoruz ama daha ilk mactan bu kadar kotu olan bi adamdan fazla birsey beklemiyorum ben.mbilla da kanatta israr edilirse daha cok sac bas yolariz

 4. okan07

  Tribünlere postalandı, cacık olmaz sen önce yazı tarzını düzelt takımı sonra eleştir.

 5. arda

  Bu takım düşmez ama kenar yönetimi hoca kim bu takımda eto.o bir yerden morais bir yerden kulübedeki ispiyoncu bir yerden bu görüntü yakışmıyor antalyasporuma

Yorum Gönder

*