Gencer ve ben!

17 Aralık 2015’te ‘Başkan Gencer ve Antalyaspor’ başlıklı bir köşe yazısı yazdım.

Yazıda özetle Samuel Eto’o’yu Antalyaspor’a getirenin Başkan Gencer olduğunu, Eto’o’yu yere göğe sığdırmayanların Gencer’i hedef almasına anlam veremediğimi yazdım. Ve yazımı “Kabul edin, etmeyin, Gencer bu işi götürüyor. En kötü günde takımı bırakmayarak bugün Türkiye’nin konuştuğu bir ekip haline getirdi. Hepimiz biliyoruz ki oluşturduğu yönetim kurulundan da yeteri kadar maddi-manevi destek alamıyor. İkili ilişkileriyle, yakın dostlarıyla kulübe katkı sunmaya çalışıyor. Dolayısıyla bir alkışı hak ettiğini düşünüyorum. Gencer’in bir başka yönü de krizi iyi yönetiyor olmasıdır. Antalyaspor küme düştüğünde ve sonrasında, çok ağır eleştirilere maruz kaldı. Eleştirenlerin başında ben de geliyordum. Ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen önüne baktı ve üzerine düşeni yaptı. Ben de bugün hakkını teslim etmek istedim. Hepsi bu” diye bitirdim.

O gün çok iyi hatırlıyorum, Antalyaspor’a gönül vermiş bazı taraftarlar beni çok ağır bir dille eleştirdiler. Gencer’e yalakalık yaptığımı söylediler. Hatta kendisinden nemalandığımı ima eden bile oldu.

Dün ise benzer bir eleştiri kendisine yalakalık yaptığım söylenen Başkan Gültekin Gencer’den geldi. Dün ne yazmışım onu kısaca bir hatırlayalım; “İyisiyle kötüsüyle Gültekin Gencer Antalyaspor’da 3 sezon başkanlık yaptı. Samuel Eto’o’yu getirerek Antalyaspor’un adını Avrupa ve dünyada duyurdu. Geride bıraktığımız sezonda ligde ‘büyük’ olarak adlandırılan takımlara kök söktürdü, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı. Antalyaspor’u maddi konular dışında iyi bir yerde de bıraktı. İşte tüm bunlar için camianın bir parçası olarak Başkan Gültekin Gencer’e daha önce teşekkür ettim. Yine ediyorum.”

Yazının ikinci kısmında ise, “Antalyaspor’un da Gencer’e çok şey kazandırdığını unutmamalıyız. Kırmızı beyazlı takımın sayesinde Samuel Eto’o ile tanıştı. Yine Eto’o sayesinde dünya futbolunun önemli isimleri ile bir araya geldi. Dev futbol organizasyonlarında boy gösterdi. Antalyaspor’un başkanlık koltuğunda oturduğu için Futbol Federasyonu’nun davetlisi olarak Fransa’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda boy gösterdi” dedim.

Bu yazımdan sonra bana sitem dolu bir mesaj yollayan Başkan Gencer, “Sana da hak veriyorum. Ekmek parası. Tabi ki kılıç sallayacaksın” diye suçlamada bulundu.

Hep söylerim, “Gazetecilik zor iş” diye. Ne yaparsan yap mutlaka hedef olursun. Tıpkı benim düştüğüm durum gibi. Gencer Antalyaspor’un tanıtımına katkı sağladığı için teşekkür etmeme ‘yalakalık’ deniliyor. “Antalyaspor Gencer’e çok şey kazandırdı” dediğimde ise bu kez Gencer’in hedefi oluyorum. Yorum sizin…


Şifa Çiçek / Akdeniz Manşet

 1. Gulyabani

  ZARTDARTDURİ ZARTDARTDURİ ZARTDARTDURİ ZARTDARTDURİ no haşhaş no kokakin no haşhaş no kokakin ne zaman reklamlar başlasa tavana vuruyor dibi
  ZARTDARTDURİ ZARTDARTDURİ ZARTDARTDURİ ZARTDARTDURİ
  önceki yazı gibi bu yine hikaye
  ZARTDARTDURİ ZARTDARTDURİ ZARTDARTDURİ ZARTDARTDURİ

 2. RossoBeyaz

  Yine net şekilde yazmışsın Şifa abi severek ve beğenerek okuyorum yorumlarını ..

 3. Sabri

  Şifa o bu değilde Gültekin iyi laf koymuş sana!!!

 4. naceset

  İlk yazıyla ikinci yazı arasında benzer noktalar olsa da ilkinde Gencerin hatası yokmuş muazzam işler başarıyormuş gibi lanse etmiştin bu yazıda iyisiyle kötüsüyle anlatmışsın. İlkinde bizlerden ikincisinde Gencerden tepki alman normal bence yazılarında daha tutarlı olmalısın.

 5. amigo etoo

  Gencer nereye bırakıp gitmedi takımı o düşürdü kimse aday olmayinca kaçacak mi.. madem birilerinin aday olmasını bekliyordu, niye erken bırakmamış, ligden dusmezdik… sonra adam kacmamis süper lige çıkarmış. Saka mi yapıyorsunuz

 6. Sezai Karakoç

  Antalyada başka adam kalmadı sanki nasıl nereden geldi başkanlığa hayretle izledik hayla izlemekteyiz.Vizyon sıfır misyon 100 sadece kendine çalıştı kazandı gidiyor helal olsun Böyük başkan

 7. osman yaka

  Evet ööle olmuş hacı.

Yorum Gönder

*