BU SİTE RESMİ BİR WEBSİTESİ DEĞİLDİR

Gökçek ailesi ve Osmanlıspor’dan yakışmayan tavır

Osmanlıspor, adına yakışmayan bir tavırla, Alanyaspor yönetimine hiç de misafirperver davranmadı. Yönetim, Osmanlıspor için “Türk örf ve adetlerinden yoksunlar” açıklamasını yaptı.

PTT 1. Lig’in 25’inci haftasında Albimo Alanyaspor, deplasmanda Osmanlıspor’u 2-1 yenerek rakibine kendi sahasındaki ilk yenilgisini tattırdı. Centilmence geçen mücadelenin öncesinde ise ev sahibi ekipten, Osmanlı adına yakışmayacak tutum ve davranışlar sergilendi. Alanyaspor Yönetimi, dün yaptığı yazılı açıklama ile bu tutumu kınadı ve Türk örf ve adetlerine yakışmadığını söyledi. Alanyaspor yönetimi, “Kulüp yönetimi olarak Alanya’ya gelen takımların değerli yöneticilerini her zaman en iyi şekilde ağırlar, en iyi yerlerde misafir ederiz. Aynı uygulamayı Alanya’da oynanan Osmanlıspor maçında da yaptık” ifadeleri kullanıldı.

İSİMLERİ TAMAMEN GÖZ BOYAMA
Alanyaspor yönetimi açıklamanın devamında; “Ancak Osmanlıspor yönetimi ve Gökçek ailesi kulüp başkanımıza ve yönetim kuruluna ‘hoş geldiniz’ bile demediği gibi, başkanımızı protokol tribününe davet etmeyecek kadar nezaketsiz bir tutum sergilemiştir. Türk örf ve adetlerinden yoksun olan insanların bu tutumlarıyla kulübün adını ‘Osmanlı’ koymasının göstermelik bir göz boyamadan öteye gitmeyeceğinin bilinmesini isteriz. Albimo Alanyaspor Yönetim Kurulu olarak başkanımıza ve yönetim kurulumuza yapılan bu nezaketsizliği kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

(Sabah Akdeniz)

 1. amigo Altan

  TFF nin en büyük hata sı zaten kulübün isminin değiştirilmesinde karşı çıkması gerekiyordu.
  Geçmişte imparatorluklar yaşamış yüce Türk Devletlerinin isminin kullanılmasına taa başından izin verilmeyecekti.
  Ve yol yakınken de derhal değiştirilmelidir…

 2. okan07

  Antalyaspor yonetmınede sanırım aynısını yapmıslardı

 3. MUSTAFA TALHA SÜTCÜ

  Adam olmak lazim….

 4. amigo Altan

  Osmanlıspora biz de hemşomuz gibi şöyle iki üç salladık mı anlarlar nezaketsizliğin ne olduğuniiii…

Yorum Gönder

*