Konuş artık Samuel Eto’o

Samuel Eto’o’nun Antalya kentine getirdiği hava, Antalyaspor’a kazandırdığı ivme, rakiplerin girdiği kıskançlık krizleri falan..

Bunların hepsini yaşadık ve Kamerunlu sayesinde rüya gibi bir sezon geçirdik. Fenerbahçe ve Galatasaray’ı 4’er golle, Trabzonspor’u (Eto’o oynamamış olsa da) 7 golle uğurladık.

Tüm bunların hepsini inkar edersek nankör oluruz.

Ancak; Bu transfer döneminde yaşananlar hiç şık olmadı. Yeni yönetimin 3.5 milyon euro’yu geçen yıllık ücreti ile ‘Almak isteyene veririz’ tavrı Eto’o’nun gidiş sürecini hazırladı.

Bu sırada geçen seneki maaşının yarısını sezon başlamadan, yarısını da daha 8’inci haftada alan Samuel Eto’o, birilerinin (!) dolduruşuna gelmiş olacak ki, “Benim paramı bu sene ödeyemezsiniz” diyerek kendi başına kulüp aramaya başlamış.

Beşiktaş da ‘Kulüple bağını kopar, görüşelim’ demiş.

Yani; bir kulübün sözleşmeli futbolcusuna “Kulübünden ayrıl gel” demiş. Futbolcunun kendisinden talep gelmiş olsa bile, “Biz önce bir kulübünden seni bırakmak istediklerine dair onay alalım, ondan sonra kulübünle bağını kopar gel” dememiş.

Bu durum talimatlara göre ceza gerektirir, gerektirmese bile daha önemlisi gönüllerde, ikili ilişkilerde yara açar.

SABAH Akdeniz’in ortaya çıkardığı sözleşmelere göre satışı yapılsa Antalyaspor’un eline ‘devede kulak’ değil ‘kulağın tüyü’ kadar kalacak para, satışı cazip kılmadı.

Takas en akıllıca olanıydı.

Karşıdan doğru adım gelseydi, bugün Eto’o Beşiktaş’taydı.

Beşiktaş yönetiminin, menajerlerin ‘Eto’o’yu size bedava getiririz’ sözlerine, ‘Şampiyonlar liginde oynayan bir takıma giderse bonservis parası ödenmez’ safsatasına inanıp Antalyaspor’u ‘Yok sayması’ süreci içinden çıkılmaz bir hale getirdi.

Ardından sert demeçler, kopma noktasına gelen iki kulüp ilişkileri, taraftarların sosyal medyada küfür ve hakaret seviyesine varan atışmaları.

Bak Eto’o..

Bu camia senin haftada 2-3, bazen hiç idman yapmadan maçlara çıkmanı görmezden geldi. Özel işlerin için gittiğin Avrupa’dan öğlen gelip akşam maça çıkmana ses çıkarmadı. Hocalarını pasifize edip tüm takımı saha içinde motive etmene, taktiği belirleyip kadro yapmana, istediğin oyuncuyu transfer ettirmene anlayış gösterdi. Bu kulübün tarihine geçecekken sebepsiz olarak son iki maça çıkmamana ‘eyvallah’ dedi.

İnan bu sevginin sahada attığın gollerle ilgisi yoktu.

Senin insanlığını sevdi bu taraftar.

Golden sonra tribüne koşuşunu, maçta sonra sevincini taraftarla paylaşışını.

Bence bu taraftar, Beşiktaş’ta daha az ücretle oynamayı kabul edip Antalyaspor’da ‘paramı ödeyemezsiniz’ demeni hiç hak etmedi.

Lütfen çık açıklama yap. Ya de ki ‘Beni göndermek istediler ben de kulüp aradım’, ya de ki ‘Ben profesyonelim ne kadar ekmek o kadar köfte’, ya da de ki ‘Ben de sizi seviyorum’..

Ya bizi uyandır rüyadan ya da bırak biz de seni sevmeye devam edelim.


Murat Özgen / Sabah Akdeniz

 1. Mert

  Murat Özgen Git röportaj yap işin ne …

 2. Dida7

  Eto da konuşmalı yeni yönetim de.Antalya eto yu takımda tutmak için maden bulmalı diyenlere inat.!!!

 3. naceset

  Beşiktaş ile yaşanan sıkıntıda en büyük suçlu Eto’o dur. Sezon başlamadan çıkıp taraftardan ve camiadan özür dilemelidir. Yaptığı davranışlar dünyanın en büyük kulüplerinde forma giymiş bir profesyonele yakışmadı. Ama Etoo’nun çok paracı bir adam olduğunu bir kez daha görmüş olduk Afrikalı oyuncuların tipik bir özelliği bu. Maaş 1 hafta gecikişse ortalığı bir birine katarlar.

 4. 7canAS

  MURAT ÖZGEN BIRAK BU PARALELCİ GİBİ AYAKLARI. SEN ETO AYARINDA KAÇ FUTBOLCUYA MAKALE YAZABİLDİN ÖMRÜ HAYATINDA. ETO DA ÇOK ÖNEMSEMİŞTİR SENİN BU YAZINI İNANN!! SANA NE KARDEŞİM ADAM İSTER KONUŞUR İSTER KONUŞMAZ. GÜNDEM YARATMAYA ÇALIŞMAYIN.ONUN ADI ETO SENİN GİBİLERİNİ ÇOKTA UMURSAYACAĞINI HİÇÇ SANMIYORUM

 5. Serhat 07

  Biri Etoo’ya Napoli ve Maradona örneğini hatırlatsın. İsteği ve arzusu varsa oturmuş kadromuzla bu sene bizi şampiyon yapsın veya Avrupa Kupaları na oynasın. Son senesindede Avrupa kupalarında oynar ve isterse futbolu bırakır. Bizde şehir olarak heykelini dileriz.

 6. SERiK antalyalidir...

  Etoo takimda kalmistir her futbolcuyla yanasabilir boyle süreçler…
  Etoo topunu oynar parasini alir bizde alkislariz..

 7. ercan güneş

  Yıldız futbolcu, egosu nedeniyle böyle durumlarda geceleri pek uykusu kaçmaz…Konu hakkında 25-30 saniye birşeyler söyler…Sırf soru yanıtsız kalmasın diye…Yani işine gelirse…Etoo yamuk yaptığı için kulübeye, soyun Ronaldo oyuna gireceksin durumu olmadığı için…

 8. Forza Akrep

  Kaleminize kuvvet sayın Özgen.
  Kimse Armadan üstün değildir.
  Takımı babasının çiftliği gibi gören bir anlayışla başarıyı yakalamak bir yana dursun takım üzerinde yaratacağı olumsuzlukları tahmin bile edemezsiniz.
  Disiplini ön planda tutmak şart.
  Bu davranışının taraftardan bir özrü gerektirdiğine inananlardanım.

 9. Kapalı sağ

  karaoğlan tribünlere el kol yapmıştı türübün abileri yemek davetine gitmişti hey yavrum hey yılda 4 milyon fazla para alıyor tapmayı bırakın başkanda uyanık olsun Gencer buna boyun eğdi çiftlik gibiydi kulüp uyanık ol Başkan uyanık ol antalyalı türübünler bizim topçuysa topçu işini yapacak herkes

 10. Kapalı sağ

  ayrıca eto buba dedik bağrımıza bastık pankartlar yaptık besteler söyledik antalya halkına açıklama yapmak zorunda biz kerizmiyiz lan çiftlik mi bu kulüp kafana göre hareket ediyorsun

 11. 7canAS

  SİZE ETO FAZLA. SANKİ BİZİM KLUP MANCESTER UNITED TARAFTARA BAK BİZİM ETO DAN ÖZÜR BEKLİYORLARMIŞ.GEÇİN BU İŞLERİ. ..İKTİM SENE ETO FALAN GÖREMEZDİK.NE O 1 SENE DOLDU. İSTANBUL MEDYASINDAN DAHA FAZLA İNSAN VAR ETOYU ÇEKEMEYEN SÖZÜM ONA ANTALYASPORU SEVEN MÜSVETTELERDEN.

 12. 7canAS

  KAPALI SAĞ. YEMİŞİM KAPALI SAĞINIZI SOLUNUZU.

 13. 7canAS

  RAHAT BATIYOR ŞIMARIKLIK DİZ BOYU 10 NUMARA STAD. YENİ BİR BAŞKAN SÜPER BİR HOCA. ETO ÖNDERLİĞİNDE SÜPER BİR KADRO VAR. AMAAAAA

  MALESEF 5 PARA ETMEZ BAZI ZİHNİYETLER VAR BU CAMİADA.

 14. 7canAS

  ETO GOLDEN SONRA KAPALI SAĞA BİR ÖPÜCÜK GÖNDERİVER. KAPALI SAĞ SEVER KULİSLERİ

 15. taraftar0766

  eto mu yönetimmi biri yapsın acıklamayı

 16. Forza Akrep

  Azılar çıkar zaten her ortamda.
  Çıkmazsa kudururlar sonra.
  Çatlarlar ortadan.
  Bunlar her devrin adamıdırlar.
  Kendilerini ele verirler.
  Misyonları ortalığı bulandırmaktır…

 17. Forza Akrep

  Taraftar olmak zordur.
  Hele hele gerçek anlamda taraftar olmak daha da zordur.
  Bir kere önce insan olmak gelir.
  Kin nefret şiddet küfür işin içine girdimi işte orada duracaksın.
  Bu düşüncede olanların tribünlerde yeri yoktur.
  Önce insan olunacak.
  Başka yolu yok…

 18. Kapalı sağ

  7canAS
  HAYIR OLA BİRADER NERDEN TÜREDİN SEN
  kime hizmet ediyorsun bilelim önce bi

 19. Kapalı sağ

  İNŞALLAH 40 GOL ATAR O AYRI
  AMAAAA
  KAFASINA GÖRE İŞ YAPAN HANGİ TOPÇU OLURSA OLSUN HESABINI VERİR ETOO OLUR BAŞKA TOPÇU OLUR BURASI ALİ BABANIN ÇİFLİĞİ DEĞİL
  ANLAYANA

 20. ercan güneş

  “sittin sene” yi bile bilmiyor…dünyaya hep o penecereden baktığı için…bir de birşeyler yazmaya çalışıyor…

 21. naceset

  @7canAS Birader burası ANTALYASPOR biz ANTALYASPOR taraftarıyız etospor değil. Eto seviciler gitsin yan bahçede sevsin Etodan öncede bu kulüp vardı sonrada olacak. Bu kulübe yanlış yapan itibarını zedeleyen benim paramı ödeyemezler deyip istanbul kulüplerinin kapı önlerinde dolaşan yöneticilerine yaltaklık yapan adam çıkıp özer dilemek zorunda. Senin gözünde Manchester United en büyük kulüp olabilir. Etoo’dan özür beklemek için Manchester United olmaya gerek yok Antayasporlu olduğunu hatırla yeter.

Yorum Gönder

*