Sessiz kalamazdım

Gazetecilik mesleğine başladığım günden beri tanırım kendisini.

Yani tam 21 yıllık bir dostluğumuz var.

O’nunla hem Yeni İleri’de hem de Akdeniz Manşet Gazetesi’nde çalışma fırsatım oldu. En az 15 yıllık bir mesai arkadaşlığımız da var anlayacağınız.

Çeyrek asra yaklaşan bu arkadaşlığımızda bir kez olsun yanlışına rastlamadım.

Mütevazi, işine sadık ve dedikodudan uzak duran biri olarak tanıdım O’nu.

Doğru bildiklerini tereddüt etmeden yazdı.

Kimsenin ekmeğiyle oynamadı, kimseye çelme takmadı.

‘Antalyalıyım’ diyen binlerce insandan daha fazla Antalyasporlu olduğunu en iyi ben bilirim.

Hep kırmızı beyazlı takımın menfaatleri doğrultusunda hareket etti.

Spor konusunda bilgisini tartışmam.

Kimden mi bahsediyorum.

Tabii ki Murat Özgen’den.

İşini dürüst yaptığı için halen spor konusunda Antalya’nın en etkili kalemi. En çok okunan spor yorumcusu. Sabah Gazetesi gibi büyük bir kurumda editör olarak görev yapıyor.

Gelelim bu yazıyı neden yazdığıma.

Murat Özgen, bilindiği üzere bir süredir eski yönetim ile ilgili yazılar yazıyor. Özellikle Samuel Eto’o, menajer ve yönetim arasındaki çarpık ilişkileri kaleme aldı. Tüm bu yazıları sağlam kaynaklara dayandırdı. Mevcut Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk de yazılanları doğrular nitelikte açıklamalar yaptı. Hatta daha birçok bilinmeyeni ortaya çıkardı. Tüm bu yaşanan düşündürücü konuları kaleme alan Murat Özgen, şu sıralar birilerinin hedefi oldu. Hiç hak etmediği suçlamalar yöneltiliyor. Maddi çıkar sağladığı ima edilip ‘simitçi’ gibi basit yakıştırmalarda bulunuluyor. Bugüne kadar kimsenin kılıcını sallamayan, kimseden nemalanmayan birine yapılan bu suçlamalar şık olmadı. Kazandığıyla yetinen, şükreden birisi bunları hak etmiyor. Bunları bilen biri olarak sessiz kalamazdım.

Özetle, kendimden şüphelenirim O’ndan şüphelenmem. Dolayısıyla bunu yazanlar benim nazarımda dürüst ve adil değil. Nemalandıkları insanların kılıcını sallamaktan başka bir şey yapmıyorlar. Yarın Antalyaspor dara düştüğünde ilk sırt çevirenler de bu kişiler olacaktır. Murat Özgen ise 22 yıl önce olduğu gibi yine burada olacaktır.

 —
Şifa Çiçek / Akdeniz Manşet
 1. Forza Akrep

  Elinize ve yüreğinize sağlık olsun üstadım.

 2. KIRMIZI- BEYAZ

  Murat iyi arkadaştır..Dürüsttür..

 3. Hasan Veli

  Bu yazı bizim parça ya simide kalemini satan içinmiş ya….. Arkadaş tek taraflı yazı yazmasın araştırsin ve karşı taraftan röportaj da alsın şefaf olsun… Okurlar o Zaman kendisine gereken saygıyı gösterir. Sizin demenizle insanı olunmaz ki.

 4. Bahattin

  Bu arkadaş sponsor firmaya sallama yazı yazan değil mi?

 5. İsmet

  İyazar olamazsın demedik biz! Ada’m olamazsın dedik onun için.

 6. Kamal yurt

  Murat beyin en büyük hatası her iki tarafıda dinlemeden sadece bir resım uzerınden kendı kafasına gore yorumuna gore bir tarafı kötülemesi ve kamuoyunu yanlıs bılgılendırmesı , sponsor fırma tarafından cekler gecen verılmıs ve kullnılmıs hala odenmedı dıye savunuyorsunuz , bırde suan klubun sponsor fırmaya borcu oldugunu bılıyormusunuz??
  Bunları bence ıyk arastırın ve sonra yazın bu yazıları derım yoksa sonra arkadasınızın avukatlıgını yaparsınız bu sekılde …

 7. Barış Arıcı

  Hasan Veli,Bahattin,İsmet aynı kişi olduğunuzu bu kadar belli etmeyin isim başlıklarınızın yazım formatından (kırmızı) :)
  Bir de hep eski yönetimi kollamak söz konusu ise bu isimler aynı dakikalarda farklı isimlerde yorum yazmak için sayfaya düşüyorlar…!!!

 8. İsmet

  Fark etmez Barış amaç burda olokal kalemJÖRlere mesaj değil mi? Ne fark eder Ali Veli Ada’m bu tür laflardan anlıyor…. Yalan haber yazmaktan sıfatı gaymış.

 9. Forza Akrep

  O lokal kalemler olmasaydı buraya değil yorum . bile koyamazdınız trollşörler.
  Adam olun.

 10. Bedrettin yaş

  Senin gibi kafalar kepezüstünü çıkamaz zaten lokal olarak dedikogu ve iftira atarak beslenmeye katkı saklarsınız. Bu şekilde de bir gelişim olmaz. Ne oldu yönetim topanıyordu ve mahkemeye veriyordu?

 11. Hasan Gönül

  Çok yazık ki Antalyalı olup da Antalyaspor Hakkı’nda bildikleriniz malesef çok sığ kalmış. Tek taraflı yazılarda işte bundan kaynaklı. Araştırma yapmadan kankilerle akşam rakı nasasında dedikodudan ibaret yazılar.

 12. Hasan Gönül

  Eee ne oldu sefa? Açıklarmısın Özgen sende açıkla
  Nara atıyordunuz…. Herşeyin boş ve yeni yönetim boooooş

 13. Hasan Gönül

  Yagtacısınızzzzz kabul edin

 14. selahattin

  Şimdi birlik olma zamanı hadi size düşen görev yazarlar olarak her iki yönetimi de barıştırmak. Güzel kalemlerinizle çok iyi bir yazı yazarak hepsi ni de kucaklamanız gerekiyor… Maçlarda yemnek te var yenilmek te. bunu kimseye fırsat vermeden halletmeniz gerekiyor.

Yorum Gönder

*